Menu
AURA - Nova godina 2015 1-01
Prev Next
AURA - Nova godina 2015-01
  1. Актуел
  2. Светот денес
  3. Ритамот на градот
  4. Спорт рапорт
Кај битолчанец најдена нова дрога

Кај битолчанец најдена нова дрога

Бел прашок со горчлив вкус на метал се основните...

Нејасно е што ќе биде со веќе изградените објекти?

Нејасно е што ќе биде со веќе изградените објекти?

Во текот на зимскиот период со цел граѓаните да ...

Предновогодишна проекција за децата од Ѓорѓи Сугарев

Предновогодишна проекција за децата од Ѓорѓи Сугарев

Сите луѓе на светот треба да ги уживаат истите п...

Зошто не праќаме честитки?

Зошто не праќаме честитки?

Не постои технологија или начин на комуникација ...

 Војни, поплави и болести ја одбележаа 2014

Војни, поплави и болести ја одбележаа 2014

Светот во 2014 година, беше сведок на новата ’...

 Пет украински војници загинаа и покрај примирјето

Пет украински војници загинаа и покрај примирјето

Пет украински војници загинале во одметнатиот ру...

Нов шок во Австралија, убиени се осум деца

Нов шок во Австралија, убиени се осум деца

Осум деца биле убиени, а една жена е ранета во с...

 Лавров: Нови американски санкции ’долгорочно’ ќе ги поткопаат односите

Лавров: Нови американски санкции ’долгорочно’ ќе ги поткопаат односите

Потпишувањето на законот со кој американскиот ...

Форум во битола на тема Јогата и бременоста

Форум во битола на тема Јогата и бременоста

Јога Друштвото -Битола, беше домаќин на осмиот п...

Депресијата како тема во дебатната проекција на Контра кадар

Депресијата како тема во дебатната проекција на Контра кадар

Во многубројните дебатни проекции на Контра када...

Тиви рејџ најдобра група на 30-тото издание на Рок фест

Тиви рејџ најдобра група на 30-тото издание на Рок фест

На овогодинешното издание настапија пет исклучит...

40 години Друштво на ликовни уметници на Битола

40 години Друштво на ликовни уметници на Битола

По повод 40 години јубилеј на друштвото на ликов...

Наваро: „Ова е меч на нашите кариери„

Наваро: „Ова е меч на нашите кариери„

Силвиа Наваро со 18 интервенции и точно 50% успе...

Радичевиќ: „Финалето го загуби лошата одбрана, посебно во првиот дел„

Радичевиќ: „Финалето го загуби лошата одбрана, посебно во првиот дел„

Недостатокот на суспендираната Лазовиќ и тоа как...

Шпанија за прв пат ќе игра за европското злато

Шпанија за прв пат ќе игра за европското злато

Црна Гора - Шпанија 18:19 (8:13) За прв пат во ...

Дебакл на трибините во Будимпешта за првото полуфинале

Дебакл на трибините во Будимпешта за првото полуфинале

Безброј празни места, едвај 1000 љубители на рак...

Office Store copy
aries booking banner 2 slika copy

сцена

 Познати номинациите за наградата Греми

Познати номинациите за наградата Греми

Младиот британски уметник Сем Смит и мегаѕвездите Фарел Вилијамс и Бјонсе во...

технополис

 Google нуди да си изберете ѕвезда

Google нуди да си изберете ѕвезда

Бесплатната апликација на американскиот технолошки гигант Google овозможува ...

Parnovod copy copy

живот

 Заштитата од загревањето до 2050-та до 500 млрд долари

Заштитата од загревањето до 2050-та до 500 млрд д…

Трошоците за населението во земјите во развој од опасностите предизвикани од...

здравје

 Алкохолизмот поврзан со новоткриена мрежа од гени

Алкохолизмот поврзан со новоткриена мрежа од гени

Научниците од американскиот Универзитет Тексас во Остин идентификувале мрежа...

наука

 Дигиталниот Ајнштајн достапен на интернет

Дигиталниот Ајнштајн достапен на интернет

Белешките, писмата,разгледниците, дневниците, повеќе десетици илјади докумен...

занимливости

 Се разведе од мажот поради неговата ‘задоцнета младост’

Се разведе од мажот поради неговата ‘задоцнета мл…

Седумдесетседумгодишна Египќанка се развела од 86-годишниот сопруг, бидејќи ...

 

amertopmodel
Американски топ модел
понеделник - петок во  17:55

 Ljubica  stevo-b_copy Aneta-s Zoran-M Maja-B_copy   Neda-M  Jasmina-BMartin-n_copyOlivera-M_copyNatasa-N_copySvetlana-P_copyVesna-S